o Klubie

BOMBARDIER

nasza misja

BOMBARDIER BASKETBALL TEAM

To bojowa, koszykarska, sportowa MARKA odwołująca się do dawnej i nowoczesnej tradycji strzelców artyleryjskich. Powołaniem ORGANIZACJI jest praca z młodzieżą SZCZECINA i regionu ZACHODNIOPOMORSKIEGO.

Strategicznym celem odbudowa i trwałe ustanowienie modelowego koszykarskiego systemu kształcenia młodzieży w Polsce. Projekt tworzą pasjonaci i miłośnicy dyscypliny zorganizowani wokół STOWARZYSZENIA KULTURY FIZYCZNEJ BOMBARDIER.

SIEDEM FILARÓW KOSZYKARSKIEGO PROGRAMU SZKOLENIA BOMBARDIERÓW

Kształtowanie wśród zawodników pozytywnego stosunku do szeroko rozumianej kultury fizycznej, zapoznanie ich z historią i tradycją sportu powszechnego.

Dbałość o wszechstronny rozwój zawodników, z uwzględnieniem sprawności fizycznej, zdolności motorycznych, umiejętności technicznych i taktycznych oraz wiedzy teoretycznej.

Zwrócenie szczególnej uwagi na aspekty wychowawcze rywalizacji sportowej, dążenie do kształtowania pożądanych postaw wśród zawodników.

Ukierunkowanie działań treningowych na ćwiczenia ogólnorozwojowe, dbałość o kompleksowe kształtowanie sprawności ogólnej zawodników, z jednoczesnym dostosowaniem obciążeń treningowych do wieku, fazy rozwoju biologicznego i psychicznego oraz do poziomu sprawności fizycznej i umiejętności zawodników.

Systematyczne monitorowanie postępów czynionych przez zawodników poprzez udział w walce sportowej (rozgrywki ligowe, turnieje, mecze sparingowe) oraz testy, badania sprawnościowe i techniczne.

Kompleksowa realizacja wieloetapowego programu szkoleniowego w celu umożliwienia zawodnikom najdokładniejszego zbliżenia się do modelu mistrza w sporcie kwalifikowanym na poziomie seniorskim.

Wyposażenie zawodników w wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznego realizowania własnych pasji i ambicji w połączeniu z systematycznym wypełnianiem codziennych obowiązków w dorosłym życiu.

zarząd klubu

MICHAŁ BORKOWSKI

PREZES ZARZĄDU
Rocznik 1982. Absolwent AWF Biała Podlaska, mgr wychowania fizycznego pracuje w Zespole Szkół nr 4 w Szczecinie. Instruktor kulturystyki oraz koszykówki. Pochodzi z Siedlec, od wielu lat mieszka w Szczecinie.

RAFAŁ KAPRAL

SKARBNIK ZARZĄDU
Urodzony 5 września 1969 roku. Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Pasjonat sportu, w przeszłości koszykarz na poziomie akademickim (tytuł MP1991) oraz wioślarz – reprezentant ósemki uczelnianej w latach 1988-93. Założyciel Klubu. Na co dzień menadżer znanej szczecińskiej firmy motoryzacyjnej wspierającej lokalny sport wyczynowy i młodzieżowy. Prywatnie mąż Reginy właścicielki firmy cateringowej i ojciec Aleksandra kapitana I-go zespołu BOMBARDIERA oraz Karoliny florecistki Kusego. Hobby: jazda na rowerze oraz narciarstwo.

JÓZEF PAWŁOWICZ

SEKRETARZ ZARZĄDU

STANISŁAW KOŚ

DYREKTOR KLUBU
Urodzony 12.03.1950 roku człowiek instytucja w naszej organizacji, mentor trenerski, postać szanowana i doceniana za dokonania w wielu różnych dziedzinach życia. W pracy zawodowej początkowo specjalista ds. elektrycznych, następnie dyrektor, prezes kilku dużych i ważnych przedsiębiorstw. Życie sportowe związał ze Szczecinem – całą karierę reprezentował barwy Pogoni Szczecin, z którą w sezonie 1971/1972 wywalczył historyczny pierwszy awans do I ligi. Drużyna składała się wówczas tylko z zawodników ze Szczecina. Ponadto był objęty szkoleniem centralnym na poziomie juniora i seniora. Po zakończeniu kariery koszykarskiej został trenerem AZS-u Szczecin, który prowadził w latach 1978 – 2006. Drużyna oparta tylko na miejscowych studentach uzyskała awans do II ligi. Uczeń trenerskiej szkoły Stanisława Rytko. Obecnie Dyrektor klubu Bombardier Szczecin. Prywatnie miłośnik wielu dziedzin sportu, dobrej literatury i muzyki poważnej.

kadra trenerska

STANISŁAW KOŚ

TRENER KOSZYKÓWKI II KLASY
Urodzony 12.03.1950 roku człowiek instytucja w naszej organizacji, mentor trenerski, postać szanowana i doceniana za dokonania w wielu różnych dziedzinach życia. W pracy zawodowej początkowo specjalista ds. elektrycznych, następnie dyrektor, prezes kilku dużych i ważnych przedsiębiorstw. Życie sportowe związał ze Szczecinem – całą karierę reprezentował barwy Pogoni Szczecin, z którą w sezonie 1971/1972 wywalczył historyczny pierwszy awans do I ligi. Drużyna składała się wówczas tylko z zawodników ze Szczecina. Ponadto był objęty szkoleniem centralnym na poziomie juniora i seniora. Po zakończeniu kariery koszykarskiej został trenerem AZS-u Szczecin, który prowadził w latach 1978 – 2006. Drużyna oparta tylko na miejscowych studentach uzyskała awans do II ligi. Uczeń trenerskiej szkoły Stanisława Rytko. Obecnie Dyrektor klubu Bombardier Szczecin. Prywatnie miłośnik wielu dziedzin sportu, dobrej literatury i muzyki poważnej.

JÓZEF PAWŁOWICZ

TRENER II KLASY

MICHAŁ BORKOWSKI

TRENER KOSZYKÓWKI
Rocznik 1982. Absolwent AWF Biała Podlaska, mgr wychowania fizycznego pracuje w Szkole podstawowej nr w Policach. Instruktor kulturystyki oraz koszykówki. Pochodzi z Siedlec, od 2007 związany ze Szczecinem. Pierwsze doświadczenia zdobywał prowadząc Akademię Basketu oraz amatorskie zespoły. Za namową trenera Stanisława Kosia w roku 2013 rozpoczął pracę w klubie obejmując prowadzenie chłopców z rocznika 1998.

JAROSŁAW TYMBARSKI

TRENER II KLASY