WYGRANA W GOLENIOWIE

Miniona sobota upłynęła pod znakiem konfrontacji z GRYFEM GOLENIÓW. Spotkanie wygraliśmy w stosunku 61:57. To zwycięstwo dało nam ostateczną gwarancję udziału w turnieju półfinałowym o awans do II ligi. W przebiegu spotkania sporo było momentów styku i równowagi pomiędzy obiema ekipami. Nieco razić mogła nieskuteczność obu zespołów. W naszych szeregach wyraźnie znać było nieobecność Marcina Nowaczyka. Chodzi o ten aspekt sfery mentalnej, który pozwala przełamać impas, ociężałość w grze. W usprawiedliwieniu na pewno gra z gorączką Marcina Kowalskiego daleka była od pełni dyspozycji. Z drugiej strony bardzo potrzebowaliśmy Marcina na boisku. Albowiem Leszek Kulczyński i Marcin Kowalski na poziomie rozgrywek III ligi stanowili o istotnej przewadze warunków fizycznych naszej drużyny w każdym spotkaniu. Na pewno cieszy to rewanżowe zwycięstwo, bo zamyka okres niepotrzebnych spekulacji po rozstrzygnięciach w Szczecinie. Jeśli jakieś uwagi przed turniejami półfinałowymi to: aktualnie dysponujemy bardzo krótką, zbyt krótką rotacją. 10 zawodników, z tego uwzględniając oczekiwanie na rozwój młodych, realna wartość bojowa jest mniejsza. Trzeba pogratulować frekwencji na meczu Gryfa. Sporo kibiców z Goleniowa, sporo przyjechało ze Szczecina. Atmosfera ekspozycji i presji publiczności wpłynęła momentami destabilizująco na naszą grę. W pierwszej kwarcie gramy mocno faul. Popełniamy 9 przewinień, a rywal tylko na linii wolnych buduje przewagę. Z kolei w czwartej kwarcie dysponując już dwucyfrową przewagą, w crunch time przestrzeliwujemy seryjnie 7 wolnych i dopuszczamy rywala do sytuacji rzutu na zwycięstwo/dogrywkę. Wszystkie te sytuacje są już bez znaczenia w perspektywie wygranego meczu. Niemniej należy się spodziewać, iż na dalszym etapie rozgrywek poziom sportowych wymagań jednoznacznie wzrośnie. Podsumowując konstruktywnie druga runda była dla nas lepsza. Wygraliśmy 7 z 8 spotkań. W pierwszej rundzie 5 z 8. Jest progres i bądźmy gotowi na nowe wyzwania.