STATYSTYKI BB vs. TARNOVIA

XXX3642

 

 

Mecz z liderem rozgrywek jest najlepszym możliwym probierzem jakości gry naszej drużyny. Dlatego garść najważniejszych statystyk + interpretacja inauguracji III ligi BB w starciu TARNOVIĄ.

 

NAJWYŻSZY WYNIK ZAWODNIKA BB W KATEGORII EVAL – Leszek Kulczyński (+28). Zaraz po nim Marcin Kowalski (+25)

NAJNIŻSZY WYNIK ZAWODNIKA BB W KATEGORII EVAL – Kamil Kerl (-4).

 

KOMENTARZ: Obie statystyki dotyczą wszechstronności. Bezsprzecznie Leszek Kulczyński trzymał naszą defensywę w tym meczu. Jego wzrost i zasięg ramion jest jednym z największych atutów naszej drużyny. Wraz z Marcinem Kowalskim, nieco bardziej kreatywnym w ataku stanowią o największej sile naszego zespołu. Kamil Kerl uchodzi za najlepszego zawodnika z grona rocznika 1996 drużyny. W tym meczu dostał duże minuty (16:42), a na pewno największe z wszystkich młodych zawodników zespołu. W jego poczynaniach widać było jeszcze niepokój właściwy debiutantom. Trzykrotnie ponowił prosty schemat ataku po linii w środek skomasowanej obrony błędnie odczytując ustawienia drużyny przeciwnej. Potrzeba więcej spokoju, który z pewnością nadejdzie z czasem. Drużyna potrzebuje wartościowego wsparcia młodych.

 

NAJLEPSZE USTAWIENIE NASZEGO ZESPOŁU: Michał Dudzik, Salim Hamdaoui, Adam Wiercioch, Leszek Kulczyński, Marcin Nowaczyk. W tym ustawieniu graliśmy przez 6:36 i zyskaliśmy +13 (21-8). W tym gronie jest przynajmniej dwóch doskonałych defensorów (S.Hamdaoui i L.Kulczyński) oraz dwóch przyzwoitych (M.Dudzik i M.Nowaczyk), a walory strzeleckie A.Wierciocha pozwalają ukryć niedostatki defensywy.

 

STATYSTYKA PLUS/MINUS: Jej cichym bohaterem jest Salim Hamdaoui (+23), z nim na pokładzie wypracowaliśmy największą przewagę właśnie +23. Poza tym dobrze stoją Adam Wiercioch (+20), Leszek Kulczyński (+17) i Michał Dudzik (+10). Zapewne ujemny bilans Marcina Kowalskiego (-4) niekorespondujący z dodatnim EVALEM (+25), to efekt udziału w rozprężeniu ostatnich minut i współudziale w ogrywaniu młodzieży.

 

Patrząc całościowo w miniony weekend zagraliśmy dobry mecz ogrywając lidera rozgrywek. Jeśli więc jakiś niedosyt, to skala możliwego zwycięstwa do uzyskania. To spotkanie miało charakter kluczowy w walce o mistrzostwo III ligi. Przy rewanżu na terenie rywala dojdzie zmęczenie podróżą i adaptacja do wymagań meczowych lokalnego obiektu, widowni i pracy arbitrów. Zaliczka 13 punktów pozostawia możliwość rewanżu jako wciąż realną. Na zakończenie trzy pliki statystyczne do pobrania w PDF: PROTOKÓŁ STATYSTYCZNY / PLUS-MINUS ZAWODNIKA / PLUS-MINUS ROTACJI.

 

Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.