SPÓJNIA POKONANA

logo_spojnia

BOMBARDIER SZCZECIN nadal niepokonany w III lidze! Tym razem w pokonanym polu artylerzyście zostawili młody zespół Spójni Stargard.

Wskazanie faworyta przed meczem nie było trudne, jako że naprzeciw siebie stanęły pierwszy i ostatni zespół trzecioligowej tabeli. Jednakże początek pojedynku nie potwierdzał wcześniejszych oczekiwań, młodzież ze Stargardu postawiła w dwóch pierwszych kwartach trudne warunki. Ich największym atutem było bardzo dobra skuteczność rzutów za trzy punkty oraz przebojowość w szybkim ataku. Do przerwy BOMBARDIER prowadził tylko 45:32, co wynikało głównie z niefrasobliwości w grze obronnej. Poprawa nastąpiła po zmianie stron, trzecia kwarta upłynęła pod dyktando gospodarzy, którzy tę część spotkania wygrali 26:17. Dobre tempo gry udało się utrzymać także w ostatniej odsłonie meczu, dzięki czemu Szczecinianie zwyciężyli pewnie 99:58.

Była to najwyższa wygrana BOMBARDIERA w obecnym sezonie, ale trzeba zaznaczyć, że drużyna Spójni w całości składała się z młodych i perspektywicznych zawodników. Najlepiej z nich zaprezentował się Bartłomiej Berdzik, który zdobył 27 punktów. W szczecińskim zespole wyróżnili się Piotr Knowa (33 punkty) oraz Robert Szatkowski (19 punktów). Na uznanie zasługuje głównie dyspozycja tego drugiego, który jest wychowankiem BOMBARDIERA. Pozostali młodzi zawodnicy naszego klubu również pokazali się z dobrej strony, Kamil Kerl (5 punktów) i Karol Bury (2 punkty) rozpoczęli mecz w pierwszej piątce, natomiast Jasiu Lipiec (6 punktów) bardzo dobrze spisywał się w drugiej i czwartej kwarcie.

Przypominamy, że już w najbliższy wtorek, 22.12.2015 o godz. 18:30 w hali przy ul. Twardowskiego 12b rozpocznie się Świąteczny Trening Bombardiera, na który zapraszamy wszystkie osoby związane z naszym klubem.

BOMBARDIER SZCZECIN – SPÓJNIA STARGARD 99:58 (23:16, 22:16, 26:17, 28:9)

BOMBARDIER: Piotr Knowa (33 punkty), Marcin Nowaczyk (15 pkt), Kamil Kerl (5 pkt), Karol Bury (2 pkt), Marcin Kowalski (14 pkt) oraz Robert Szatkowski (19 pkt), Jasiu Lipiec (6 pkt), Michał Dudzik (5 pkt). Trener: Stanisław Koś. Asystent: Marcin Szewczyk

SPÓJNIA: Mateusz Pryć (2 punkty), Krzysztof Kluska, Jacek Stefanowicz (7 pkt), Aleksander Stachowiak (3pkt), Bartłomiej Berdzik (27 pkt) oraz Dominik Grudziński (3 pkt), Oskar Krawczyk (2 pkt), Jakub Jaroszyński (5 pkt), Dawid Małkowski (3 pkt), Marcin Wojtkiewicz (6 pkt), Mateusz Karpiński.

W sobotnim pojedynku tego weekendu zespół kadetów BOMBARDIERA wygrał na wyjeździe z Żakiem II Koszalin 97:75. Podopieczni trenera Mirosława Szewczyka z meczu na mecz prezentują się lepiej. Przed przerwą świąteczną zajmują siódme miejsce w tabeli ze stratą tylko jednego punktu do czwartej Spójni II Stargard.