MEMORIAŁ CZESŁAWA KRYGIERA 2017

mck

To już piąty rok z rzędu, kiedy to wraz z Grupą Morską Cała Naprzód zorganizowaliśmy w Świnoujściu Memoriał Czesława Krygiera. Tym razem turniej miał charakter międzynarodowy, ze względu na udział zespołu z Niemiec.

 

W zawodach wzięło udział 6 zespołów w kategorii juniora, nie zabrakło w tym gronie oczywiście naszego zespołu, prowadzonego przez trenera Michała Borkowskiego. Bombardierzy trafili do grupy A, w której rywalizowali z OSiRem Świnoujście oraz Pyrą Poznań. Udało się pokonać gospodarzy 103:17, ale lepsi okazali się zawodnicy z Wielkopolski, (51:75), którzy ostatecznie wygrali grupę A. W grupie B najlepsi okazali się koszykarze Spójni Stargard, przed Berlin Tiger i Basketem Szczecinek.

 

Po zmaganiach grupowych, drugiego dnia turnieju odbyły się mecze decydujące o końcowej klasyfikacji. Zwycięzcy grup zagrali w finale o I miejsce w Memoriale, wygrała Spójnia Stargard pokonując w ostatnim meczu Pyrę Poznań 70:66 po dogrywce. W meczu o III miejsce Bombardier Szczecin pokonał Berlin Tiger po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu 84:75, a V miejsce zajął Basket Szczecinek, dzięki wygranej 96:58 z OSiRem Świnoujście.

 

Najlepszym zawodnikiem Bombardier Szczecin w całym turnieju został wybrany Maciej Żelazo.

 

Mecz pokazowy Grupa Morska Cała Naprzód – Przyjaciele Czesława zakończył się wynikiem 45:44, ale końcowy rezultat był w tym wypadku sprawą drugorzędną, najważniejsza była sportowa rywalizacja i wspólna zabawa poprzez sport.

 

Końcowa klasyfikacja:

1. Spójnia Stargard

2. Pyra Poznań

3. Bombardier Szczecin

4. Berlin Tiger

5. Basket Szczecinek

6. OSiR Świnoujście

Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.