BOMBARDIER – KOTWICA

derby

W minioną sobotę seniorzy BOMBARDIERA SZCZECIN wygrali pewnie z Kotwicą 50 Kołobrzeg w pierwszym meczu II rundy rozgrywek III ligi. Pojedynek rozegrano w Gryfinie podczas DNIA SPORU DLA ADELKI.

Od początku meczu artylerzyści zdominowali swoich przeciwników, dzięki czemu po pierwszej kwarcie prowadzili aż 25:12, głównie dzięki szczelnej obronie i dobrej skuteczności rzutów dystansowych. Na własnych śmieciach bardzo dobrze czuł się kapitan zespołu Marcin Nowaczyk, który szybko trafił dwie trójki pozwalające na uzyskanie przewagi. Druga kwarta była bardziej wyrównana, głównie z powodu dobrej gry gości w szybkim ataku. Przed przerwą Bombardier prowadził 38:24, a grę w ataku trzymał Marcin Kowalski, dla którego było to spotkanie szczególnej wagi. Zryw Kotwicy nastąpił w trzeciej kwarcie, poprawa gry obronnej pozwoliła Kołobrzeżanom zbliżyć się na odległość 8 punktów. Reakcja szczecińskiej drużyny nastąpiła w ostatniej odsłonie pojedynku, krycie strefowe okazało się skutecznym sposobem na zatrzymanie rozpędzających się rywali. Końcówka meczu upłynęła pod dyktando Bombardierów, którzy wygrali ostatecznie 64:50. Zwycięstwo zespół zadedykował kontuzjowanemu Leszkowi Kulczyńskiemu, który był obecny w Gryfinie na ławce artylerzystów.

BOMBARDIER SZCZECIN – KOTWICA 50 KOŁOBRZEG 64:50 (25:12, 13:12, 12:18, 14:8)

BOMBARDIER: Piotr Knowa (14 punktów), Marcin Nowaczyk (12 pkt), Kamil Kerl (4 pkt), Marcin Kowalski (20 pkt), Jacek Kujawski (6 pkt) oraz Robert Szatkowski (2 pkt), Michał Dudzik (6 pkt), Karol Bury, Jasiu Lipiec. Trener: Stanisław Koś. Asystent: Marcin Szewczyk

KOTWICA: Adrian Małetko, Oskar Blaszkiewicz (6 pkt), Krzysztof Urban, Maciej Szewczyk (17 pkt), Paweł Lasota (13 pkt) oraz Marcin Goiński (1 pkt), Mateusz Przęzak (2 pkt), Gracjan Dobraiński (8 pkt), Kamil Rouch (3 pkt), Jan Świtaj, Radosław Bytomski. Trener: Jakub Żabczak.