ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ

bb

W pierwszym meczu rozgrywek seniorskich III ligi mężczyzn Bombardier Szczecin wygrał w Kołobrzegu z tamtejszą Kotwicą 61:53.

Spotkanie rozpocząło się o godzinie 12:00 w hali Milenium, mimo że pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w Szczecinie. Jednak na prośbę kołobrzeskich działaczy zmieniono gospodarza, w związku z czym spotkanie rundy rewanżowej odbędzie się w naszym mieście.

Pierwsza kwarta należała zdecydowanie do artylerzystów, którzy dzięki dobrej obronie narzucili swoje warunki gry, opierając akcje ofensywne na dobrej współpracy zawodników obwodowych z podkoszowymi. Po 10 minutach goście prowadzili 18:9. Kotwica nie zamierzała zrezygnować z walki o końcowy sukces i od początku drugiej kwarty mecz wyraźnie się wyrównał. Do przerwy Bombardier prowadził już tylko 32:27. Obraz gry nie zmienił się po zmianie stron, kiedy to Kołobrzeżanie utrzymywali niewielki dystans dzięki dobrej skuteczności z dystansu. Szczecinianie zdołali jednak opanować sytuację i przed ostatnią częścią gry utrzymali pięciopunktowe prowadzenie. Czwarta kwarta dostarczyła obu zespołom i kibicom sporo emocji. Kotwica zmniejszyła nawet stratę do zaledwie dwóch punktów, ale ostatecznie to Bombardier lepiej wytrzymał wojnę nerwów zwyciężając 61:53.

Niepokojąca w grze BB była duża ilość strat. Pojawiały się także proste błędy w obronie indywidualnej i zespołowej, ale najważniejsze że udało się rozpocząć sezon od zwycięstwa na wyjeździe. Najwięcej punktów dla Bombardiera zdobyli Marcin Nowaczyk (15 ptk), Leszek Kulczyński (15) i Piotr Knowa (14).

W pojedynku inaugurującym trzecioligowy sezon nie mogli wziąć udziału kontuzjowani zawodnicy naszego klubu. Grzegorz Koczorowski i Marcin Żylak leczą poważne urazy, ale są na dobrej drodze do odzyskania pełnej sprawności, ze względu na ich zaangażowanie w ćwiczenia rehabilitacyjne. Pierwszy zmaga się z urazem placów, natomiast „Grzesiu” jak nazywają koledzy tego sympatycznego zawodnika, walczy o jak najszybszy powrót do formy fizycznej po kontuzji kolana. Zespół dedykuje im zwycięstwo i przekazuje w ten sposób wsparcie w rehabilitacji.