SUKCES NA KONIEC ROKU

dsc850203

Ostatni mecz Bombardiera 1997 Szczecin w tym roku kalendarzowym odbył się w Goleniowie, gdzie artylerzystom przyszło zmierzyć się z miejscowym Gryfem. W pierwszej rundzie nasz zespół poradził sobie z tym rywalem dosyć gładko, pokazując szybką i skuteczną koszykówkę. Jednak ostatnie wyniki gospodarzy kazały przypuszczać, że tym razem poprzeczka będzie zawieszona wyżej.

Pierwsza kwarta należała do gości, ale nie została udokumentowana wyraźną przewagą, głównie na skutek słabej skuteczności rzutów wolnych. Podobnie było w drugiej kwarcie, w której gra była „szarpana”, a żadna z drużyn nie mogła złapać swojego rytmu gry. Duża ilość fauli po obu stronach rzutowała na płynność gry, a wynik pozostawał sprawą otwartą. Do przerwy Bombardier prowadził 31:25. Druga część meczu miała podobny przebieg. BB97 grał zbyt niefrasobliwie żeby zbudować większą przewagę, ale jednocześnie na tyle dobrze, żeby utrzymywać kilkupunktowy dystans. Udało się odeprzeć wszystkie próby Gryfa i wygrać ostatecznie 66:57.

Pojedynek z Gryfem miał nietypowy przebieg. Z pewnością miało na to wpływ kilka czynników. Przede wszystkim zawodnicy BB97 stanęli przed nowym zadaniem: zagrać dobry mecz ze słabszym przeciwnikiem po świetnym występie i zwycięstwie w zeszłotygodniowych derbach. Okazało się to trudne do zrealizowania, gorsza dyspozycja dnia i mniejszy poziom mobilizacji przełożyły się na słabszą grę w obronie i niższą skuteczność rzutów. Sporym pozytywem jest natomiast wyrachowanie, z jakim Bombardier rozegrał końcówkę tego meczu. Doświadczenie z poprzednich pojedynków pozwoliło zachować „chłodne głowy” i utrzymać kontrolę nad przebiegiem zdarzeń na boisku. Końcówka roku była udana dla zawodników BB97, teraz czas na odrobinę regeneracji i ciężką pracę, aby nowy koszykarski rok był jeszcze bardziej udany.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Bombardiera byli w tym meczu Przemysław Opałka (29 punktów) oraz Grzegorz Koczorowski (19 punktów).

Gryf Goleniów – Bombardier 1997 Szczecin 57:66 (15:18, 10:13, 21:19, 11:16)

Bombardier: Grzegorz Koczorowski (19 pkt), Piotr Lisiecki, Jasiu Lipiec (3 pkt), Paweł Ciechanowski (4 pkt), Przemysław Opałka (29 pkt) oraz Robert Szatkowski (8 pkt), Paweł Stefaniak (3 pkt), Dominik Wasiak, Damian Jakubowski, Karol Maćkowski, Damian Rysz. Trener: Marcin Szewczyk

Gryf Goleniów: Adrian Baran (9 pkt), Patryk Dąbrowski (18 pkt), Adrian Henger (2 pkt), Jakub Boruk (13 pkt), Damian Motyl (12 pkt) oraz Krystian Krzak (2 pkt), Damian Jakubiszak (1 pkt), Bartosz Borczuch, Paweł Matławski, Tomasz Łacina, Bartłomiej Łacina, Kamil Stachowicz. Trener: Andrzej Molenda.