KRAKOWSKI FINAŁ

_DSC0302

Batalia o drugą ligę doprowadziła pierwszy zespół Bombardiera do Krakowa. Tam przyszło nam rozegrać turniej finałowy z udziałem czterech zespołów i walczyć o jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem. Przedstawiamy zaległą relację trenera Stanisława Kosia:

 

W dniach 06-08.05.2016 w Krakowie odbyły się mecze finałowe o wejście do II ligi. W turnieju oprócz Bombardiera wzięły udział drużyny: AZS Politechnika Kraków (gospodarz), PKK Żubry Białystok i SKK Rzeszów.

 

W pierwszym pojedynku z SKK Rzeszów artylerzyści wystąpili w ośmioosobowym składzie, ponieważ był to termin kolidujący z egzaminami maturalnymi, wobec czego Kamil Kerl i Karol Bury nie mogli grać. Ponadto Karol Nowacki musiał pauzować jeden mecz ze względu na karę dyskwalifikacji z półfinałów. Obowiązki zawodowe zatrzymały Leszka Kulczyńskiego, a kontuzja Piotra Knowę. W tej sytuacji skład został uzupełniony o wychowanka klubu Miłosza Błażejczyka, który mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia rozegrał bardzo dobry turniej. Wynik meczu 69:60 dla Rzeszowa rzutował na całą resztę finałowych zmagań. Najlepiej punktującymi zawodnikami Bombardiera byli: Marcin Żylak (26), Marcin Kowalski (12) oraz Salim Hamdaoui (8).

 

W drugim dniu zawodów rywalem Szczecinian był świetnie zmotywowany zespół gospodarzy, którzy chcieli uczcić obchody 70-lecia uczelni awansem do II ligi koszykówki. Niestety kontuzja wyeliminowała z gry Roberta Szatkowskiego, ale na szczęście do zespołu dołączyli Leszek Kulczyński (odczuwający trudy długiej podróży) oraz Karol Nowacki. AZS Politechnika Krakowska wygrała pewnie 74:59, a najwięcej punktów w naszej drużynie zdobyli: Marcin Żylak (18), Leszek Kulczyński (15), Marcin Kowalski (12).

 

Ostatni mecz zawodów zagraliśmy z zespołem PKK Żubry Białystok, po bardzo emocjonującym spotkaniu Bombardier zwyciężył 83:75, co jednak nie uchroniło nas przed zajęciem czwartego miejsca w turnieju. Punkty zdobywali: Leszek Kulczyński (28), Marcin Żylak (18), Miłosz Błażejczyk (7).

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. PKK Żubry Białystok

2. AZS Politechnika Krakowska

3. SKK Rzeszów

4. Bombardier Szczecin

 

Dwie pierwsze drużyny uzyskały awans do II ligi. Zwycięzcom gratulujemy, a przegranym życzymy sukcesu za rok.

 

Poniżej kilka zdjęć z Krakowa:

_DSC0183

 

_DSC0188

 

_DSC0370

 

_DSC0598

 

_DSC0633

 

_DSC0693

Wszystkie zdjęcia za pośrednictwem strony: http://www.azs-politechnikakrakow.pl/

 

Pozostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.