DOBRY WYSTĘP NA KONIEC SEZONU

dsc853201

Ostatni etap batalii ligowej juniorów BOMBARDIERA 97 stanowiła wyprawa do Kołobrzegu na mecz z tamtejszą Kotwicą. Przed rozpoczęciem pojedynku obie drużyny miały klarowną sytuację w tabeli – Kotwica była pewna awansu do rozgrywek strefowych, a Szczecinianie nie mieli już szans na miejsce premiowane dalszą grą. Niemniej ważna była walka o prestiż, kolejne ligowe punkty oraz dobre samopoczucie po ostatnim meczu sezonu zasadniczego.

Faworyzowani gospodarze od pierwszej akcji ruszyli do przodu, starając się zdominować fizycznie przeciwników i szybko uzyskać przewagę. Udało się to już w pierwszej kwarcie, wygranej przez Kotwicę 27:14. Wydawało się, że starsi rocznikowo Kołobrzeżanie będą od tego momentu kontrolować przebieg gry i sukcesywnie powiększać prowadzenie. Ale zawodnicy BB97 po raz kolejny pokazali swój niezłomny charakter, prezentując jednocześnie grę na wysokim poziomie. Szybko przełożyło się to na wynik meczu, schodząc na przerwę goście byli lepsi o jeden punkt (38:37). Gospodarze zareagowali natychmiastowo, jeszcze wyżej zawieszając poprzeczkę. Mecz nadal był wyrównany, nie brakowało ostrych starć pod tablicami, wobec czego o wyniku decydowały detale. A dokładniejsi byli zawodnicy Kotwicy, którzy wykorzystywali przewagę wzrostu pod koszem i trafiali w decydujących momentach gry. Kontakt punktowy utrzymywał się ostatniej minuty meczu, niestety taktyczne próby odrobienia strat w ostatnich akcjach pojedynku nie przyniosły efektu i Kołobrzeg wygrał 75:60.

W ostatnim meczu sezonu zespół BOMBARDIERA 1997 pokazał się z dobrej strony na tle wymagającego przeciwnika. Ambitna postawa nie przełożyła się na zwycięstwo, ale za sukces należy uznać wyraźną poprawę gry w stosunku do ostatnich meczów. Szczególnie budująca była zespołowa praca w obronie, na uznanie zasługuje także kreatywność w ofensywie. W grze koszykarzy BB97 widać postęp, zarówno drużynowy, jak i indywidualny. Cały zespół stoi teraz przed dużym wyzwaniem, ponieważ dla dalszego rozwoju niezbędna jest ciągła konsekwentna praca i cierpliwość. Po dobrym sezonie czas na intensywny trening i dążenie do pełnego wykorzystania potencjału zespołu.

KOTWICA KOŁOBRZEG – BOMBARDIER 1997 SZCZECIN 75:60 (27:14, 10:24, 19:7, 19:15)

BOMBARDIER: Piotr Lisiecki (3 punkty), Grzegorz Koczorowski (8 pkt), Jasiu Lipiec (4 pkt), Przemysław Opałka (15 pkt), Paweł Ciechanowski (10 pkt) oraz Robert Szatkowski (16 pkt), Paweł Stefaniak, Piotr Sosna (2 pkt), Karol Maćkowski (2 pkt), Dominik Wasiak, Damian Jakubowski. Trener: Marcin Szewczyk

KOTWICA: Marcin Goiński (8 punktów), Oskar Mleczko (18 pkt), Piotr Koshel (9 pkt), Krzysztof Urban (6 pkt), Paweł Lasota (22 pkt) oraz Maciej Tetera (3 pkt), Łukasz Łabędź (4 pkt), Szymon Wizert (5 pkt), Mateusz Przęzak, Jacek Grela. Trener: Jakub Żabczak